Kości w kasynie internetowym

Kości są jedną z najstarszych gier na świecie. Ich bardzo bogata historia sięga czasów greckich filozofów z V wieku przed naszą erą, egipskich grobowców z 2000 roku przed naszą erą, a nawet 6000 roku przed naszą erą! Od samego początku gra rozgrywana była przy pomocy identycznych kostek, z jakimi przychodzi się spotkać dzisiejszym graczom na całym świecie.

Gra na początku może okazać się bardzo skomplikowana ze względu na dużą liczbę możliwych zakładów:

  • pass line ? podstawowy zakład wprowadzany przed pierwszym rzuceniem kości
  • come ? zakład nadchodzący, opierający się na niemalże identycznych zasadach jak pass line, aczkolwiek możliwe jest jego zawieranie także w trakcie gry
  • don’t come ? zakład nienadchodzący, jak można się domyślać jest odwrotnością zakładu come
  • free odds ? zakład pozwalający zwiększyć wielokrotnie (wedle ustalonych limitów) początkową stawkę np. w zakładzie pass line
  • place ? obstawianie zakładu dostępne jest dopiero po ustaleniu liczby punktu, a polega na wytypowaniu liczb, które zostaną wyrzucone przed siódemką
  • lay ? zakład odwrotny do pass line, wygrywa w momencie, gdy zakład pass line przegrywa
  • field ? zakład na to, że w kolejnym rzucie padnie któraś z liczb 2, 3, 4, 9, 10, 11, 12. Zazwyczaj nieopłacalny.
  • proposition ? zakłady z wydzielonej strefy na środku stołu, np. yo 11 (w następnym rzucie wypadnie 11) czy Midnight (w następnym rzucie wypadnie 12)
  • buy ? identyczny jak zakłady z serii preposition, lecz polegający dodatkowo na tym, że wybrana liczba musi wypaść przed liczbą 7 (ze względu na zwiększoną możliwość wygranej płaci się od wygranej kwoty prowizję w wysokości 5%)

Pamiętajmy, że kości w wydaniu internetowym są rozgrywką dla jednej osoby. Z jednej strony dla graczy może być to niekorzystne (np. brakuje kompana do gry), a z drugiej jednak korzystne (kasyna rzeczywiste często rozpraszają graczy ? w przypadku kasyna internetowego można w pełni skupić się na grze).

Wejdź do świata bukmacherów i graj o pieniądze! Zdobywaj bonusy na start, bonusy dla użytkowników i typuj na swoich faworytów w wydarzeniach sportowych. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertami jakie proponują kasyna online.

Grając w internecie zobaczycie jedynie połowę tradycyjnego stołu do gry. Druga połówka jest Wam najzwyczajniej w świecie niepotrzebna, choć dla początkujących graczy może być to pewnego rodzaju nowością. Pozostaje Wam tylko przyzwyczaić się do takiego widoku i rozpocząć rozgrywkę. Wystarczy wybrać rodzaj żetonów i zakładu, a pozostałe czynności wykona za Was elektroniczny krupier. Zapraszamy do gry!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *